Göz altı morluklarının tedavisi | Altın İğne | PRP | Karbon Peeling

444 57 07

Mayasante Poliklinik Direktörü Medikal Estetik Hekimi Farmakolog Dr. Devrim Gürsoy, gözaltı bölgesinde gözyaşı oluğu (Tear trough) denilen alandaki çöküntülerin pek çok kişi için önemli bir sorun olduğunu söyledi.

EEstetik alanındaki yenilikler çerçevesinde artık pek çok problemle baş edebildiklerini belirten Dr. Devrim Gürsoy, gözaltı çöküntülerinde geliştirilen yeni yöntem ile sadece 15 dakika içinde etkileyici bir görünüme kavuşulabildiğini kaydetti. Dr. Gürsoy, “Gözaltı çöküntülerinde bölgeye uygun hyalurik asit ile yapılacak gözaltı dolgusu hastalarımız için umut ışığı oldu. Hyalurik asit gerek gözaltı çöküntü tedavilerinde gerekse kronik yorgun ve bitkin ifadelerin azaltılmasında önemli etki göstermektedir” diye konuştu.

GÖZ ALTI MORLUKLARI SORUN OLMAKTAN ÇIKIYOR

Gözaltı morlukları ile ilgili olarak, yaklaşık 4 hafta süren tedavi sonucunda sorunlardan kurtulmanın mümkün olduğunu dile getiren Mayasante Poliklinik Direktörü Medikal Estetik Hekimi Farmakolog Dr. Devrim Gürsoy, “Gözaltı morlukları ve bu alandaki çöküntülerin tedavisi 4 aşamalı olarak yapılmaktadır. Tedavi, cilt kalitesi, kalınlığı ve elastikiyetini arttırmak için yapılan uygulamaların yanısıra gözaltı çukurunun doldurulması için de uygulanmalıdır. Uygulamalar haftada bir olarak yapılır. Anestezi gerektirmeyen, lokal krem ile uygulanan bir yöntemdir” dedi.

GÖZ ÇEVRESİNDEKİ CİLT YENİLENİYOR

Dr. Devrim Gürsoy, “Altın İğne” uygulaması ile göz çevresindeki cildin yenilendiğini, uygulama ile cilt yüzeyini soymadan cildin rejenerasyonunun sağlandığını ifade etti.
Tedavinin bir diğer aşamasının “Light eyes” (mezoterapi) uygulaması olduğunu aktaran Dr. Devrim Gürsoy, bu uygulama ile gözaltı morluğunun azaldığını ve göz çevresinin belirgin ve ışıltılı bir görünüme kavuştuğunu bildirdi.

İNCE KIRIŞIKLIKLARA … UYGULAMASI

… uygulamasının da hastalar için umut ışığı olduğunu belirten Dr. Gürsoy, “Bu tedavide kişinin kendi kanından elde ettiğimiz iyileştirici faktörleri ayrıştırarak sorun yaşanan bölgeye enjekte ediyoruz. Böylece gözaltı bölgesindeki kan dolaşımını ve yenilenme sürecini maksimum hale getiriyoruz” ifadelerini kullandı.

KARBON PEELİNG

Carbon Peeling uygulamasında ise, damarların oluşturduğu morlukların ve lekelerin çok azaldığına işaret eden Mayasante Poliklinik Direktörü Medikal Estetik Hekimi Farmakolog Dr. Devrim Gürsoy sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu aşamada aynı zamanda gözaltı dolgusu uygulaması da yapılmalıdır. Bu noktada gözyaşı oluğu ve çöküntülerin bölgenin yapısına uygun olarak hyalurik asit ile doldurulması gerekir”.

Dr. Devrim Gürsoy ayrıca, uygulamaların tümünün, gözaltı cildinin yenilenmesi, bölgedeki kan dolaşımının artırılması, cildin yenilenmesi için gerekli etken maddenin hedef dokuya ulaştırılması sayesinde mükemmel bir cilde kavuşmanın artık hayal olmaktan çıktığını da sözlerine ekledi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek Ağı Estetiği

Etiketler: Ameliyatsız Yüz Germe, Cilt ve Yüz Gençleştirme, İple Yüz Germe, Örümcek Ağı Estetiği
İple Yüz Germe (Organik Lifting), yer çekimine ve zamanın etkisine bağlı olarak ciltte meydana gelen deformasyonların, sarkmaların ve kırışıklıkların cerrahi müdahale ve genel anesteziye gerek duyulmaksızın giderilmesini sağlayan bir uygulamadır.
Cilt Lekeleri Tedavisi

Melazma ve Cilt Lekelerinin Tedavisi

Etiketler: Cilt Lekelerinin Tedavisi
Cilde rengini veren melanin adında bir pigmenttir. Cilt lekeleri ise melanin pigmentinin bazı bölgelerde yüksek miktarlarda ve yoğun olarak toplanması sonucu oluşmaktadır. Gerek gebelik ve doğum kontrol hapı kullanımı gibi hormonal değişiklikler...
bolgesel-zayiflama-diyet

Bölgesel Zayıflama ve Diyet

Etiketler: Bölgesel İncelme, Bölgesel Zayıflama, Diyet
Hepimiz tatlıları severiz ve bir diyet programına bağlı kalıp kilo vermek zor gelir. Bunun doğal sonucu olarak vücudumuzun çeşitli bölgelerinde yağlanma meydana gelir. Cinsiyete ve genetik özelliklere bağlı olarak insanlar vücutlarının farklı bölgelerinde yağ depolarlar. Bazılarımız bel bölgesinde yoğun olarak yağ depolanırken, kimilerimizde basen bölgesi, kimilerimizde ise yağlar tüm vücuda yayılmıştır.
Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin..!Detay