Fraksiyonel radyofrekans | Altın İplik | Terleme Tedavisi

444 57 07

Mayasante Poliklinik Direktörü Medikal Estetik Hekimi Farmakolog Dr. Devrim Gürsoy, “Altın İğne” yönteminin terleme sorununu ortadan kaldırabileceğini belirtti.

İİnsan vücudunun ter bezleriyle sarılı olduğunu ve metrekareye 1 mililitre kadar terlemenin normal kabul edildiğini söyleyen Mayasante Poliklinik Direktörü Medikal Estetik Hekimi Farmakolog Dr. Devrim Gürsoy, sorun yaşanan bölgelerde sözkonusu terleme miktarının 30 ila 40 katına çıkabildiğini belirtti.

Gürsoy, büyük rahatsızlık oluşturan bu sorunu, iki ayrı yöntemle sona erdirebildiklerini kaydederek, uygulamalar hakkında bilgi verdi. Fraksiyonel Radyofrekans işlemi ile yaklaşık 3 – 3.5 milimetre derinliğinde cilt altına altın iğneler aracılığı ile inerek, o bölgede aşırı ter bezi aktivasyonunun sınırlandırıldığını belirten Dr. Gürsoy, uygulama şeklinin ise genel olarak aynı bölge üzerinden 3 farklı derinlikte ve 3 farklı radyo frekans değeri ile tekrar tekrar geçme üzerine dayandığını kaydetti.

BİR BAŞKA YOLU BOTOKS YÖNTEMİ

Altın iğnenin botox yönteminden farkının ise etki süresinin çok daha uzun olması şeklinde açıklayan Dr. Gürsoy şunları kaydetti:

“Botoksun ortalama süresi 4 – 6 aylık sınırlar içerisinde değerlendirilebilir ama altın iğne tedavisi ile yapılan terleme tedavisinde beklenti genel hatlarıyla 1 yıl ve belki biraz daha fazla olabiliyor. Yine de terleme tedavilerinde botoks hala en geniş tedavi yelpazesi oluşturmaktadır. Bunun nedeni botoksun koltuk altı dışında da el, ayak, baş gibi hemen tüm terleme alanlarına uygulanan bir tedavi yöntemi oluşudur” dedi.

TERLEMEYİ ÖNLEMEK SAĞLIĞA ZARAR VERİR Mİ?

Mayasante Poliklinik Direktörü Medikal Estetik Hekimi Farmakolog Dr. Devrim Gürsoy, spesifik bölgelere yapılan terleme tedavilerinin vücudun terleme eğilimini dengeli bir hale getirmek ve tüm vücutta eşit düzeyde olabilmesini sağlamak için bir aracı olarak değerlendirilebileceğini ifade etti. Dr. Gürsoy, sözlerini şöyle sürdürdü: ”Altın iğnenin sadece terlemeyi önlemekle kalmayıp, sivilce ve akneleri de yok ediyor. Ciltte oluşan deformasyonun giderilmesine yönelik ciltte toparlanmada ve anti-aging tedavileri, yüzdeki geniş gözenek ve por tedavileri ve yağ-nem dengesinin ciltte oluşturulması gereken her durumda bu uygulama iyi bir uygulama alternatifi olarak karşımızda duruyor. Aynı şekilde terleme konusunda umut vaadeden yöntemlerden biri de odaklı ultrason tedavisi. Bu tedavi deri ile kas arasındaki tabakayı (SMAS) hem 65 dereceye kadar ısıtıyor hem de yoğun bir doku yenilenmesi meydana getiriyor. Isı yüksekliğine bağlı gelişen mekanizma ter bezi faaliyetinin azalmasına yol açıyor.”

KOMBİNE DE UYGULANABİLİYOR

Tedavi programının kişinin özelliklerine, terleme alanlarının dağılımına, yaş ve cinsiyet gibi faktörlere göre ve eşlik edebilecek terlemeye neden olabilecek hastalıklar gözden geçirildikten sonra düzenlenmesi gerektiğini de kaydeden Dr. Devrim Gürsoy, “Uygun hastada tek seanslık bir uygulama yeterli iken, bazı hastalarda birden çok ve bahsettiğimiz altın iğne, odaklı ultrason ve botoks gibi farklı metotlarda tek başına ya da kombine seanslar gerekebilmektedir.”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

bolgesel-zayiflama-diyet

Bölgesel Zayıflama ve Diyet

Etiketler: Bölgesel İncelme, Bölgesel Zayıflama, Diyet
Hepimiz tatlıları severiz ve bir diyet programına bağlı kalıp kilo vermek zor gelir. Bunun doğal sonucu olarak vücudumuzun çeşitli bölgelerinde yağlanma meydana gelir. Cinsiyete ve genetik özelliklere bağlı olarak insanlar vücutlarının farklı bölgelerinde yağ depolarlar. Bazılarımız bel bölgesinde yoğun olarak yağ depolanırken, kimilerimizde basen bölgesi, kimilerimizde ise yağlar tüm vücuda yayılmıştır.
Odaklı ( Fokuslu ) Ultrason

Odaklı (Fokuslu) Ultrason

Etiketler: Cilt ve Yüz Gençleştirme, Kırışıklık Tedavisi
Odaklı (Fokuslu) Ultrason tedavisi, cilt yüzeyinde herhangi bir olumsuz etki oluşturmadan SMAS tabakası adı verilen kas ve cilt arasındaki bölgede 65 °C dereceye varan bir ısı artışı meydana getirerek, dokuda ciddi anlamda yenileyici ve kolajen sentezletici...
Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Etiketler: Lazer Epilasyon
İstenmeyen tüylerden kurtulma amacıyla başvurulan cımbız, ağda, tıraşlama gibi geleneksel yöntemlere alternatif olarak son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle ortaya çıkan en yeni ve yaygın yöntemlerden birisi lazer epilasyondur. Lazer epilasyonu diğer yöntemlerden...
Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin..!Detay