Ameliyatsız Yüz Germe | Örümcek Ağı Estetiği | Cilt ve Yüz Gençleştime

444 57 07

Mayasante Polikliniği Direktörü Medikal Estetik Hekim Dr. Devrim Gürsoy, ameliyatsız yüz germe yöntemlerinde ip teknolojisinin büyük başarı sağladığını bildirdi.

MMedikal estetik sektöründe hastaların medikal estetik kavramlarını (dolgu, mezoterapi vb.) tam anlamıyla yeni yeni kavramaya başladığı bir dönemde, bu alanda iplerle ilgili yeni kavramların ortaya çıktığını belirten Dr.Devrim Gürsoy, örümcek ağı estetiği , altın ipler, organik ipler, iplerle yüz germe ve benzeri tanımlamaların ortaya çıktığını belirtti. Dr.Gürsoy, ip teknolojisine ilişkin açıklamasında, PDO (Polydioxanone) iplerin, en uzun sürede eriyen, dokuyla biyolojik anlamda uyumlu ve cerrahi kanamayı önleyen materyaller barındırdığını ifade ederek, “Bu materyaller dokuda önemli derecede yenilenme meydana getirirken, aynı zamanda yer çekiminin etkisine bağlı düşme etkisini gerileten ve yüze kaybolmuş ovaliteyi tekrar oluşturabiliyor. İpler, kişinin yüzünün ovalitesini doğal görüntüsünü değiştirmeksizin, fazladan hacim arttırıcı uygulamalara ihtiyaç duymadan tekrar oluşturur. Cilt altına yerleştirilen ipler, yoğun bir kollajen sentezi, yenilenme, dolaşım artışı ve doku oksijenlenmesini de güçlendirir. Böylece ciltte parlaklaşma, güçlenme ve kalite artışı sağlanır” diye konuştu.

GENÇLEŞMEYİ ANINDA GÖREBİLİRSİNİZ

Mayasante Polikliniği Direktörü Medikal Estetik Hekim Dr. Devrim Gürsoy, iplerin balık sırtı (cog) özelliği taşıyanlarının etkisinin, işlemden hemen sonra başladığına ve bunun da hastayı son derece mutlu ettiğine değinerek, uygulamanın diğer tüm medikal estetik uygulamaların kullanımına uyumlu olmasının da büyük avantaj olduğunu bildirdi.

Dr.Gürsoy, “İp uygulamalarının diğer medikal estetik uygulamalarla sinerjik bir etki oluşturması, hastanın beklentilerinin çok daha fazla karşılanmasını da beraberinde getiriyor. İp uygulamalarının etkisi en az 1-1,5 yıl kadar sürer ve 5 ila 8 ayda bir yapılacak ufak ek uygulamalarla 3-5 seneye kadar uzatılabilir” ifadelerini kullandı. İşlemin ardından meydana gelebilecek ödem, kızarıklık gibi durumların geçici olduğunu söyleyen Medikal Estetik Hekim Dr. Devrim Gürsoy, bu durumun 7 ila 10 gün içinde normale döndüğünü kaydetti.

4 + 4 İP UYGULAMASI BEDENİN PEK ÇOK BÖLGESİNDE GENÇLİK SAĞLIYOR

Dr.Gürsoy, işlemin tüm yüze uygulanabildiği gibi, göz çevresi, ağız çevresi, boyun, gıdı, dudak çevresi, kol ve bacak içi, popo, karın ve meme gibi bölgelerde de etkili olduğunu belirterek, “Uygulamanın en yeni tekniği 4+4 iple germe tekniğidir. Polikliniğimizde de uyguladığımız bu teknikle, kişinin yüzündeki deformasyon tespit edilir ve yüzün ihtiyacına göre yüzün tek tarafına 4 ila 8 balık sırtı iplerden takılır. Yüzün özellikle kontöründe meydana gelen sarkmalar düzeltilir ve yüz odağı yukarıya kaldırılır. Bu sayede kişi olduğundan daha genç bir görünüm kazanır. Yüz düşme yönünün tersine, dışa ve yukarıya doğru kaldırılır. Bu uygulama ile yüz güldürücü sonuçlar sağlayabiliyoruz” dedi.

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemlerinde ’ALTIN İP’ Haber ve Görselleri

Örümcek Ağı Estetiği

"Altın İğne" ile Cilt Gençleştirme

Etiketler: Altın İğne, Cilt ve Yüz Gençleştirme, Kırışıklık Tedavisi
Mayasante Poliklinik Direktörü Medikal Estetik Hekimi Farmakolog Dr. Devrim Gürsoy, 2014 yılında estetik alanda parlayan yıldızı “Altın İğne” ile kırışıklıklar, sivilce ve yara izi, cildin yenilenmesi, gerilmesi ve toparlanması ile koltukaltı terleme tedavilerinde kullanıldığını belirtti.
İple terleme sorununa ameliyatsız çözüm

Altın İğne İle Terleme Sorununa da Altın Çözüm

Etiketler: Altın İğne
Mayasante Poliklinik Direktörü Medikal Estetik Hekimi Farmakolog Dr. Devrim Gürsoy, “Altın İğne” yönteminin terleme sorununu ortadan kaldırabileceğini belirtti. İnsan vücudunun ter bezleriyle sarılı olduğunu ve metrekareye 1 mililitre...
İple Yüz Germe

Ameliyatsız İple Yüz Germe (Altın İplik) ile Ciltte 2 Yaş Gençleşme

Etiketler: Altın İp, Ameliyatsız Yüz Germe, İple Yüz Germe, Örümcek Ağı Estetiği
Avrupa Ve Türkiye’de uygulanan organik lifting uygulaması artık yerini ameliyatsız iple yüz germeye (fil d’or’a) bıraktı. Mayasante Poliklinik Direktörü Medikal Estetik Hekimi Farmakolog Dr. Devrim Gürsoy, fil d’or yöntemiyle 30 dakika da ağrısız burun kaldırmak ve kırışıklıkları...
Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin..!Detay