Ameliyatsız Yüz Germe | Örümcek Ağı Estetiği | Cilt ve Yüz Gençleştime

444 57 07

Mayasante Polikliniği Direktörü Medikal Estetik Hekim Dr. Devrim Gürsoy, ameliyatsız yüz germe yöntemlerinde ip teknolojisinin büyük başarı sağladığını bildirdi.

MMedikal estetik sektöründe hastaların medikal estetik kavramlarını (dolgu vb.) tam anlamıyla yeni yeni kavramaya başladığı bir dönemde, bu alanda iplerle ilgili yeni kavramların ortaya çıktığını belirten Dr.Devrim Gürsoy, örümcek ağı estetiği , altın ipler, organik ipler, iplerle yüz germe ve benzeri tanımlamaların ortaya çıktığını belirtti. Dr.Gürsoy, ip teknolojisine ilişkin açıklamasında, PDO (Polydioxanone) iplerin, en uzun sürede eriyen, dokuyla biyolojik anlamda uyumlu ve cerrahi kanamayı önleyen materyaller barındırdığını ifade ederek, “Bu materyaller dokuda önemli derecede yenilenme meydana getirirken, aynı zamanda yer çekiminin etkisine bağlı düşme etkisini gerileten ve yüze kaybolmuş ovaliteyi tekrar oluşturabiliyor. İpler, kişinin yüzünün ovalitesini doğal görüntüsünü değiştirmeksizin, fazladan hacim arttırıcı uygulamalara ihtiyaç duymadan tekrar oluşturur. Cilt altına yerleştirilen ipler, yoğun bir kollajen sentezi, yenilenme, dolaşım artışı ve doku oksijenlenmesini de güçlendirir. Böylece ciltte parlaklaşma, güçlenme ve kalite artışı sağlanır” diye konuştu.

GENÇLEŞMEYİ ANINDA GÖREBİLİRSİNİZ

Mayasante Polikliniği Direktörü Medikal Estetik Hekim Dr. Devrim Gürsoy, iplerin balık sırtı (cog) özelliği taşıyanlarının etkisinin, işlemden hemen sonra başladığına ve bunun da hastayı son derece mutlu ettiğine değinerek, uygulamanın diğer tüm medikal estetik uygulamaların kullanımına uyumlu olmasının da büyük avantaj olduğunu bildirdi.

Dr.Gürsoy, “İp uygulamalarının diğer medikal estetik uygulamalarla sinerjik bir etki oluşturması, hastanın beklentilerinin çok daha fazla karşılanmasını da beraberinde getiriyor. İp uygulamalarının etkisi en az 1-1,5 yıl kadar sürer ve 5 ila 8 ayda bir yapılacak ufak ek uygulamalarla 3-5 seneye kadar uzatılabilir” ifadelerini kullandı. İşlemin ardından meydana gelebilecek ödem, kızarıklık gibi durumların geçici olduğunu söyleyen Medikal Estetik Hekim Dr. Devrim Gürsoy, bu durumun 7 ila 10 gün içinde normale döndüğünü kaydetti.

4 + 4 İP UYGULAMASI BEDENİN PEK ÇOK BÖLGESİNDE GENÇLİK SAĞLIYOR

Dr.Gürsoy, işlemin tüm yüze uygulanabildiği gibi, göz çevresi, ağız çevresi, boyun, gıdı, dudak çevresi, kol ve bacak içi, popo, karın ve meme gibi bölgelerde de etkili olduğunu belirterek, “Uygulamanın en yeni tekniği 4+4 iple germe tekniğidir. Polikliniğimizde de uyguladığımız bu teknikle, kişinin yüzündeki deformasyon tespit edilir ve yüzün ihtiyacına göre yüzün tek tarafına 4 ila 8 balık sırtı iplerden takılır. Yüzün özellikle kontöründe meydana gelen sarkmalar düzeltilir ve yüz odağı yukarıya kaldırılır. Bu sayede kişi olduğundan daha genç bir görünüm kazanır. Yüz düşme yönünün tersine, dışa ve yukarıya doğru kaldırılır. Bu uygulama ile yüz güldürücü sonuçlar sağlayabiliyoruz” dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek Ağı Estetiği

Etiketler: Ameliyatsız Yüz Germe, Cilt ve Yüz Gençleştirme, İple Yüz Germe, Örümcek Ağı Estetiği
İple Yüz Germe (Organik Lifting), yer çekimine ve zamanın etkisine bağlı olarak ciltte meydana gelen deformasyonların, sarkmaların ve kırışıklıkların cerrahi müdahale ve genel anesteziye gerek duyulmaksızın giderilmesini sağlayan bir uygulamadır.
bolgesel-zayiflama-diyet

Bölgesel Zayıflama ve Diyet

Etiketler: Bölgesel İncelme, Bölgesel Zayıflama, Diyet
Hepimiz tatlıları severiz ve bir diyet programına bağlı kalıp kilo vermek zor gelir. Bunun doğal sonucu olarak vücudumuzun çeşitli bölgelerinde yağlanma meydana gelir. Cinsiyete ve genetik özelliklere bağlı olarak insanlar vücutlarının farklı bölgelerinde yağ depolarlar. Bazılarımız bel bölgesinde yoğun olarak yağ depolanırken, kimilerimizde basen bölgesi, kimilerimizde ise yağlar tüm vücuda yayılmıştır.
Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Etiketler: Lazer Epilasyon
İstenmeyen tüylerden kurtulma amacıyla başvurulan cımbız, ağda, tıraşlama gibi geleneksel yöntemlere alternatif olarak son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle ortaya çıkan en yeni ve yaygın yöntemlerden birisi lazer epilasyondur. Lazer epilasyonu diğer yöntemlerden...
Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin..!Detay