Cilt Gençleştirme: water peeling, taç iğne, karbon peeling, dermafrac

444 57 07

Mayasante Polikliniği Direktörü Medikal Estetik Hekim Dr. Devrim Gürsoy, sağlıklı ve pırıl pırıl bir cildin, kişinin hem özgüvenini artırdığını hem de genç görünmenin önemli bir sırrı olduğunu söyledi.

Mayasante Polikliniği Direktörü Medikal Estetik Hekim Dr. Devrim Gürsoy, güneş ve deniz suyu gibi yaz mevsimine ait tüm yıpratıcı faktörlerin etkisiyle cildin sonbahara parlaklığını kaybetmiş, mat, donuk ve cansız bir görünümle girdiğini hatırlatarak, uygulanacak programla cildin kış aylarına hazırlanabileceğini belirtti.

CİLDİNİZ KIŞA HAZIR OLMALI

Rejenerasyon-yenilenme programının hem sonbahar hem de kış aylarında cilt için önemli bir ihtiyaç olduğunu ifade eden Gürsoy, “İçinde bulunduğumuz zaman dilimi, cildimizi sonbahar ve kış mevsimlerine hazırlamak için önemli bir fırsattır. Polikliniğimizde uyguladığımız 4 basamaklı program ile cildinizin taze, parıldayan ve genç bir görünüm kazanmasına yardımcı oluyoruz. Sözkonusu 4 basamaklı program çerçevesinde sırasıyla “water peeling”, “crown needle” (taç iğne), karbon peeling ve de dermafrac uygulaması gerçekleştiriyoruz” dedi.

Cilt yenilenmesine ilişkin 4 basamaklı programın ayrıntılarına ilişkin bilgi veren Dr. Gürsoy, “Bu uygulama ölü derinin temizlenmesi, cildin dolaşımının artması ve cildin nefes almasının sağlanmasıdır” diye konuştu.

 

KAPSAMLI BAKIM İLE PÜRÜZSÜZ VE CANLI CİLT SAĞLANIYOR

Mayasante Polikliniği Direktörü Medikal Estetik Hekim Dr. Devrim Gürsoy, ikinci basamak olarak uygulanan Crown (taç) iğnelemenin altın iğne uygulamasının daha geliştirilmiş, acısız ve daha etkili versiyonu olduğunu söyledi. Altın uçlu taç şeklinde yerleştirilmiş ve uçları sivri olmayan iğnelerin cilde bir ve yarım milimetre düzeyinde difüzyon ederek, radyofrekans tacın her ucundan diğerine radyofrekans gönderdiğini kaydeden Gürsoy, radyofrekansın da yoğun bir fibroblastik aktivite ve kollajen sentezini tetiklediği bilgisini verdi.

  1. basamak olarak uygulanan Karbon peeling sayesinde genişlemiş gözeneklerin küçüldüğünü belirten Gürsoy, “İşlem sayesinde cildin yağ-nem dengesini oluşturuyoruz. Cildin tonunun dengelenmesi sağlanarak, cilt parlaklaşıyor ve yeni kollajen sentezletiyor. İşlem, sırasıyla dört basamaktan oluşuyor. Birinci mod cilde sürülen karbonu derine itiyor, ikinci mod karbonu temizliyor, üçüncü mod cilt altında fibroblastik aktivite başlatıyor dördüncü mod da, lekeleri azaltıp kollajen sentezini tetikliyor” dedi.

Medikal Estetik Hekim Dr. Devrim Gürsoy, 4 basamaklı cilt yenileme programının son aşaması olarak Dermafrac uygulaması gerçekleştirdiklerini bildirdi.

CİLDİNİZ DOĞAL GÜZELLİĞİNE KAVUŞSUN

Dr. Gürsoy, programın son basamağı olan Dermafrac ile cildin yenilenirken fayda sağlayıcı etken maddelerin (hyalüronik asit vb) bir taraftan cildi vakumlayarak, diğer taraftan da cilde basınçla ileterek kayıpsız şekilde cilt içine ulaşmasının sağlandığını belirtti.

Uygulamada önce dermabrazyon (cilt soyma) sonra da led ışığın (led- terapi) uygulamanın etkinliğinin artmasını sağladığını kaydeden Mayasante Polikliniği Direktörü Medikal Estetik Hekim Dr. Devrim Gürsoy şöyle devam etti:

“10 günde bir uygulanan bu yöntemler tam anlamıyla cildi arındırıyor, rehabilite ediyor ve yeniliyor. 40 gün içinde yıpranmamış parlak, aydınlık bir cilt yapısına kavuşma imkanı sağlanıyor. Uygulama sonrasında cildiniz son derece taze ve genç bir görünüme kavuşuyor.”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Odaklı ( Fokuslu ) Ultrason

Odaklı (Fokuslu) Ultrason

Etiketler: Cilt ve Yüz Gençleştirme, Kırışıklık Tedavisi
Odaklı (Fokuslu) Ultrason tedavisi, cilt yüzeyinde herhangi bir olumsuz etki oluşturmadan SMAS tabakası adı verilen kas ve cilt arasındaki bölgede 65 °C dereceye varan bir ısı artışı meydana getirerek, dokuda ciddi anlamda yenileyici ve kolajen sentezletici...
bolgesel-zayiflama-diyet

Bölgesel Zayıflama ve Diyet

Etiketler: Bölgesel İncelme, Bölgesel Zayıflama, Diyet
Hepimiz tatlıları severiz ve bir diyet programına bağlı kalıp kilo vermek zor gelir. Bunun doğal sonucu olarak vücudumuzun çeşitli bölgelerinde yağlanma meydana gelir. Cinsiyete ve genetik özelliklere bağlı olarak insanlar vücutlarının farklı bölgelerinde yağ depolarlar. Bazılarımız bel bölgesinde yoğun olarak yağ depolanırken, kimilerimizde basen bölgesi, kimilerimizde ise yağlar tüm vücuda yayılmıştır.
Selülit Tedavisi

Selülit Tedavisinde Selülit Masajı

Etiketler: Selülit Tedavisi
Selülit, cilt altı bölgede bağ dokusu ile çevrili olan yağ hücrelerinin artarak bağ dokuyu germesi ve beslenmesi bozulan bağ dokuda oluşan değişimler sonucu derinin esnekliğini kaybetmesidir. Genetik yatkınlık, hareketsiz yaşam tarzı ve sağlıksız beslenme...
Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin..!Detay