3 Boyutlu Yüz Simülasyonu | Medikal Estetik uygulamalar

444 57 07

Mayasante Polikliniği Direktörü Estetik Hekim Devrim Gürsoy, medikal estetik alanında geliştirilen yeni cihazlar sayesinde bazı uygulamalarda işlem yapmadan önce hastaların tedavi sonucunu önceden görme imkanına kavuştuğunu bildirdi.

EEstetik Hekim Devrim Gürsoy, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, 3D Simülasyon teknolojisi sayesinde hekim ve hastanın beklentilerinin ortak bir noktada buluşabildiğini söyledi. Gürsoy, “Cerrahi işlemlerden medikal estetik işlemlerine hatta dermatolojik analiz yapma fırsatı veren 3 boyutlu Simülasyon teknolojisi hem hekimlerin tedavilerini kolaylaştırıyor hem de doğru, objektif ve net bir planlama ve takip sistemini hayata geçiriyor. Aynı zamanda tedavi öncesinde hastalara örneğin burun ameliyatı sonrası nasıl bir yeni çehreye kavuşacağını, botoks, dolgu veya altın iplerle yapılacak uygulamaların ne tür değişiklikler oluşturacağını görme fırsatı tanıyor. Örneğin dudak dolgusunun kendisine yakışıp yakışmayacağını işlem yapılmadan önce görerek karar verme şansı buluyor” ifadelerini kullandı.

UYGULAMA SON DERECE PRATİK

Sözkonusu cihaz ile yapılan simülasyon sonucu, kırışıklık ya da leke tedavilerinin seyrinin, objektif kriterler üzerinden değerlendirebildiğini belirten Gürsoy,

“Sistem tüm diğer önceki örneklere göre, son derece pratik çalışmakta ve prosedür saniyeler içerisinde gerçekleştirilmektedir. Uygulanan prosedür özel bir mekan, sabit bir mesafe, özel flaş ve ışık koşulları olmadan hatta profesyonel bir personele bile ihtiyaç duyulmadan gerçekleştirebilme gibi son derece önemli avantajları barındırıyor” dedi.

Sistemin işleyişine ilişkin bilgiler de veren Gürsoy, yurtdışından getirilen cihazın, fotoğraflanmak istenen yüz ya da vücut kesiti üzerinde iki kırmızı nokta oluşturduğunu, uygun mesafeye gelindiğinde de, iki noktanın birleşerek ilk karenin çekildiğini belirtti. Sonraki aşamada iki cepheden birer fotoğraf çekiminin ardından elde edilen görüntülerin, istendiğinde kablosuz bir sistemle bilgisayara aktarıldığını ifade eden Gürsoy, “Çekilen üç fotoğraf, üç boyutlu görüntü meydana getirecek şekilde birleştiriliyor” diye konuştu.

Gürsoy, Ankara’da uygulamaya başladıkları bu yöntem ile, saniyeler içerisinde hekimin hastayı doğrudan değerlendirebilmesinin yanısıra, ihtiyaçların en doğru şekilde belirlenmesi, tedavi planlamasının yapılması, aşamaların hastayla paylaşılması ve uygulama beklentisinin objektif bir şekilde oluşmasının artık mümkün olduğunu aktardı.

3D SİSTEMİ HEM HASTALAR HEM DE DOKTORLAR AÇISINDAN YARARLI

Sistemin hem hasta hem de doktorlar açısından son derece faydalı olduğuna dikkat çeken Gürsoy şöyle konuştu:

“Simülasyon sisteminin önemli bir faydası da, öncesi ve sonrası hasta verilerinin en doğru, standart ve nesnel olarak toplanması ve bilimsel çalışmalara yönelik bir arşiv sistemi geliştirebilmesidir. Klinisyenlerin bilimsel çalışmalarının dokümantasyonunun bu yolla toplanması, çaba harcamadan bir araya getirilmesi, istendiğinde gruplandırılarak tasnif edebilmesi bilimsel çalışmalarına kolaylıkla hız vermelerini sağlayacaktır. Yapılan işlemlerin niteliksel ve niceliksel değerlendirilmesi, tedavi sonuçları, analizleri ve üç boyutlu fotoğrafları hastalarımızla istenilen her an paylaşılabilmektedir.”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

bolgesel-zayiflama-diyet

Bölgesel Zayıflama ve Diyet

Etiketler: Bölgesel İncelme, Bölgesel Zayıflama, Diyet
Hepimiz tatlıları severiz ve bir diyet programına bağlı kalıp kilo vermek zor gelir. Bunun doğal sonucu olarak vücudumuzun çeşitli bölgelerinde yağlanma meydana gelir. Cinsiyete ve genetik özelliklere bağlı olarak insanlar vücutlarının farklı bölgelerinde yağ depolarlar. Bazılarımız bel bölgesinde yoğun olarak yağ depolanırken, kimilerimizde basen bölgesi, kimilerimizde ise yağlar tüm vücuda yayılmıştır.
Cilt Lekeleri Tedavisi

Melazma ve Cilt Lekelerinin Tedavisi

Etiketler: Cilt Lekelerinin Tedavisi
Cilde rengini veren melanin adında bir pigmenttir. Cilt lekeleri ise melanin pigmentinin bazı bölgelerde yüksek miktarlarda ve yoğun olarak toplanması sonucu oluşmaktadır. Gerek gebelik ve doğum kontrol hapı kullanımı gibi hormonal değişiklikler...
Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek Ağı Estetiği

Etiketler: Ameliyatsız Yüz Germe, Cilt ve Yüz Gençleştirme, İple Yüz Germe, Örümcek Ağı Estetiği
İple Yüz Germe (Organik Lifting), yer çekimine ve zamanın etkisine bağlı olarak ciltte meydana gelen deformasyonların, sarkmaların ve kırışıklıkların cerrahi müdahale ve genel anesteziye gerek duyulmaksızın giderilmesini sağlayan bir uygulamadır.
Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin..!Detay