Fokuslu (Odaklı) Ultrason | Cilt gençleştirme | Cilt Leke ve Kırışıklık Tedavisi

444 57 07

Antalya’nın Kemer ilçesinde hafta sonu tamamlanan 25. Ulusal Dermatoloji Kongresinde tanıtılan ve ilgi gören cihazla ilgili bilgi veren Medikal Estetik Tıp Derneği (MESTDER) Başkanı Dr. Devrim Gürsoy, fokus ultrason yöntemiyle deri altında yaklaşık 65 derecelik bir ısı oluşturulduğunu ve işlemin 45 dakika sürdüğünü söyledi.

DOKUDA YENİLENME

Dr. Devrim Gürsoy, tedaviyi, “Ultrason ve görüntüleme yöntemi ama ultrasonun belli bir doku aralığına odaklı bir şekilde çalışması ve o bölgede bir yenileme meydana getirme süreci cilt yenileme tedavilerinde bir çığır açtı diyebiliriz. Bu işlemin genel mantığı, cilt yüzeyinde herhangi bir olumsuz etki oluşturmadan cilt altı kas ile deri arasındaki bölgede 65 santigratta kalacak bir ısı artışına neden olması ve bu bölgede fraksiyon dediğimiz sütunsal aralıklı milimetrik berelenme oluşturmak suretiyle dokuda yenilenme meydana getirmesi” şeklinde anlattı.

ANINDA İYİLEŞME

Mayasante Polikliniği Direktörü Farmakolog Estetik Hekim Dr. Gürsoy, işlemin en büyük avantajının işlem uygulandıktan sonra hemen başlayan ve üç ay artarak devam eden ve bir sene kendini koruyan iyilik hali söz konusu olduğunu söyledi. Gürsoy, hasta için bir nekahet durumu gerektirmeyen, işlem sonrası sosyal yaşantısına daha iyi bir görüntü ile dönmesini sağlayan ve hastanın aynaya baktığında görüntüsünü her geçen gün daha çok memnuniyetle izleyebileceği bir uygulama olduğunu söyledi.

KIRIŞIKLARI VE İZLERİ YOK EDİYOR

Dr. Devrim Gürsoy, fokus ultrason tedavisinde deriyi soymadan cilt altında yoğun bir birleştirme meydana getirerek izlerin meydana getirdiği çukurlukların tamiri konusunda da iyi sonuçlar alındığını belirterek, “Vücuttaki tüm izler, tüm yara sonrası meydana gelen durumlar dokuda kontrolsüz yaralanmaların meydana getirdiği çok da iyi olmayan iyileşmelerin sonuçlarıdır. Sivilcelerden kalma izler, ince kırışıklar bu yöntemle tedavi edilebilmektedir” diye konuştu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

bolgesel-zayiflama-diyet

Bölgesel Zayıflama ve Diyet

Etiketler: Bölgesel İncelme, Bölgesel Zayıflama, Diyet
Hepimiz tatlıları severiz ve bir diyet programına bağlı kalıp kilo vermek zor gelir. Bunun doğal sonucu olarak vücudumuzun çeşitli bölgelerinde yağlanma meydana gelir. Cinsiyete ve genetik özelliklere bağlı olarak insanlar vücutlarının farklı bölgelerinde yağ depolarlar. Bazılarımız bel bölgesinde yoğun olarak yağ depolanırken, kimilerimizde basen bölgesi, kimilerimizde ise yağlar tüm vücuda yayılmıştır.
Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Etiketler: Lazer Epilasyon
İstenmeyen tüylerden kurtulma amacıyla başvurulan cımbız, ağda, tıraşlama gibi geleneksel yöntemlere alternatif olarak son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle ortaya çıkan en yeni ve yaygın yöntemlerden birisi lazer epilasyondur. Lazer epilasyonu diğer yöntemlerden...
Odaklı ( Fokuslu ) Ultrason

Odaklı (Fokuslu) Ultrason

Etiketler: Cilt ve Yüz Gençleştirme, Kırışıklık Tedavisi
Odaklı (Fokuslu) Ultrason tedavisi, cilt yüzeyinde herhangi bir olumsuz etki oluşturmadan SMAS tabakası adı verilen kas ve cilt arasındaki bölgede 65 °C dereceye varan bir ısı artışı meydana getirerek, dokuda ciddi anlamda yenileyici ve kolajen sentezletici...
Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin..!Detay