Lazer Epilasyon | Ankara | Fiyat | Alexandrite | Nd:YAG | Diode

444 57 07

Lazer Epilasyon Nedir?

İstenmeyen tüylerden kurtulma amacıyla başvurulan cımbız, ağda, tıraşlama gibi geleneksel yöntemlere alternatif olarak son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle ortaya çıkan en yeni ve yaygın yöntemlerden birisi lazer epilasyondur. Lazer epilasyonu diğer yöntemlerden ayıran en büyük fark, tekrar eden tüylenmelerin dozunu azaltması ve daha uzun süre tüysüzlük durumu sağlamasıdır.

L

Lazer epilasyonda kullanılan tüm cihazlarda çalışma prensibi olarak melenin hedef olarak seçilmiştir. Melenin’in yoğun olduğu koyu ve kalın kıllarda başarı oranı yüksek olup melenin oranı düşük olan açık renkli kıllar da başarı oranı daha düşüktür. Başarıyı etkileyen bir diğer faktör de kişinin ten rengidir. Ten rengi koyu olanlarda cildin yüzeysel tabakasında yer alan melenin fazla olduğu için yan etki riski yüksektir. Bu nedenle epilasyon amacı ile verilen enerji de dağılacağından başarı oranı düşer. Epilasyon amacı ile kullanılan farklı sistemlerin vücut bölgelerine göre birbirlerine üstünlükleri olmamakla beraber hiçbir cihaz için tam anlamı ile diğerine göre üstünlük belirtilemez.

Lazer Epilasyonunun İşleyişi Nasıldır?

L

Lazer epilasyon uygulamasının arkasındaki mantık, lazer ışığının verdiği ısı ile kıl köklerini tahrip etmektir. Kıllara rengini veren “melanin” adlı pigment bu ısının kıl köküne iletilmesinde önemli rol oynar. Melanin sadece kıl yapısında değil, derinin üst tabakasında da yer almakta ve lazer epilasyon ile tüylerden kurtulma işleminde, kıl ve ten rengine göre farklı sonuçların elde edilmesinin sebebini oluşturmaktadır. Uygulamayı gerçekleştirmek için en ideal olan, açık renk tende koyu renk kıla sahip olunmasıdır. Teknolojik gelişmeler ile diğer ten ve kıl rengi sahibi olanlara yönelik de farklı çeşitlerde lazer epilasyon çözümleri üretilmiştir. Beyaz kıllarda etkisiz olan lazer epilasyonun sarı, kızıl ve açık kahverengi kıllarda lazer ışığının kıl köküne ulaşamaması sebebiyle başarı oranının düştüğü bilinmelidir.

Lazer Epilasyon Nerelere Uygulanabilir?

L

Cildin çok ince olduğu göz kapağı ve göz çevresi dışında vücudun hemen hemen her yerine lazer epilasyon uygulaması yapılabilmektedir. Kadınlarda üst dudak, çene, bikini bölgesi, kol, bacak ve koltukaltı; erkeklerde ise sırt, göğüs, sakal en çok uygulama yapılan bölgeler arasındadır.

Lazer Epilasyon İşlemi Ne Kadar Sürer?

L

Lazer epilasyonun ne kadar süreceğini belirleyen etkenler; kişinin ten rengi, kılların yoğunluğu, kıl rengi, uygulanan bölge ve seçilmiş olan yöntemdir. Etkenler doğrultusunda süre 3-10 seans arasında farklılık gösterir.

Lazer Epilasyonun Yan Etkisi Var mıdır?

L

Lazer Epilasyon uygulamasının bilinen kalıcı bir yan etkisi yoktur. Dikkat edilmesi gereken nokta, lazer epilasyon işleminin alanında uzman ve tecrübeli hekimler tarafından yasal koşullara uygun kliniklerde ve tıp merkezlerinde uygulanmasıdır. Lazer epilasyonun tıbbi bir işlem olduğunun bilincinde olunması, sürecin doğru ilerletilmesi ve ortaya çıkabilecek hassasiyetlerin hekim gözetiminde giderilmesi lazer epilasyonun güvenilir ve başarılı sonuçlar vermesini sağlayacaktır.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

– Alexandrite Lazer Epilasyon: Özellikle açık tenli kişiler için tercih edilen pratik ve etkili bir yöntemdir. Koyu tenli kişilerde uygulanması ciltte lekelenmeye yol açabilmektedir.
– Diode Lazer Epilasyon: Özellikle koyu tenli kişilerde başarılı sonuçlar almak için üretilmiş olan yöntemdir.
– Nd:YAG Lazer Epilasyon: Lazer epilasyonun çok koyu renk cilde sahip olan kişilere de uygulanabilmesi amacıyla geliştirilmiş bir yöntemdir. Ancak diğer yöntemlere kıyasla daha acı verici olduğu için nadir durumlarda tercih edilmektedir.

Sizin için Doğru Lazer Yöntemine Nasıl Karar Verilir?

L

Cildinize zarar vermeden, sizin için en doğru ve en başarılı sonucu verecek lazer epilasyon yöntemine, dozuna ve süresine ten renginiz, kıl tipiniz, uygulama yapılacak bölge vb. farklı koşullar dikkate alınarak ve gerekli tespitler yapılarak uzman hekim tarafından karar verilmelidir.

Kimler Lazer Epilasyon Yaptırmamalı?

– Hamileler
– Kanser Hastaları
– Aşırı bronzlaşmış kişiler

Lazer Epilasyon Pahalı Bir İşlem midir?

L

T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı lazer epilasyon yapan merkezler mevzuat gereği internet sitesi üzerinden fiyat bilgisi paylaşamamaktadır. Konuya yönelik daha detaylı bilgi ve fiyat bilgisi almak için bize 444 57 07 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Haber ve Görselleri

İple Yüz Germe

Ameliyatsız İple Yüz Germe (Altın İplik) ile Ciltte 2 Yaş Gençleşme

Etiketler: Altın İp, Ameliyatsız Yüz Germe, İple Yüz Germe, Örümcek Ağı Estetiği
Avrupa Ve Türkiye’de uygulanan organik lifting uygulaması artık yerini ameliyatsız iple yüz germeye (fil d’or’a) bıraktı. Mayasante Poliklinik Direktörü Medikal Estetik Hekimi Farmakolog Dr. Devrim Gürsoy, fil d’or yöntemiyle 30 dakika da ağrısız burun kaldırmak ve kırışıklıkları...
Ameliyatsız İple Yüz Germe

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemlerinde ’ALTIN İP’

Etiketler: Altın İp, İple Yüz Germe, Örümcek Ağı Estetiği
Mayasante Polikliniği Direktörü Medikal Estetik Hekim Dr. Devrim Gürsoy, ameliyatsız yüz germe yöntemlerinde ip teknolojisinin büyük başarı sağladığını bildirdi. Medikal estetik sektöründe hastaların medikal estetik kavramlarını (dolgu, mezoterapi vb.) tam...
Lazer Epilasyon hakkında detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin..!Detay