444 57 07

Melazma ve Cilt Lekeleri Neden Olur?

Cilt lekeleri cilde rengini veren melanin adında bir pigmentin bazı bölgelerde yüksek miktarlarda ve yoğun olarak toplanması sonucu oluşmaktadır. Gerek gebelik ve doğum kontrol hapı kullanımı gibi hormonal değişiklikler, gerek güneş ışığının sürekli olarak kişilerin cildini birtakım etkilere maruz bırakması, gerekse yaşlılık melanin pigmentinin aktivitesinde lekelenmeye yol açan hareketlere sebep olabilmektedir.

Dr. Devrim Gürsoy “Lazerle Leke Tedavisi”nden bahsediyor.

Lazerle Melazma ve Cilt Lekelerinin Tedavisi Nedir?

D

Melazma ve Leke Tedavisi, 755 nm long-pulse Alexandrite lazer cihazı kullanılarak güneş ışığının zararlı etkileri ve yaşlılık ile oluşan lekelerin giderilmesini amaçlayan bir uygulamadır.

Lazerle Melazma ve Cilt Lekeleri Tedavisi Uygulaması Nasıl Gerçekleştirilir?

D

Leke, cilt yüzeyinden altına doğru yayılan bir katman içinde olan bir süreçtir. O yüzden kişilerin leke tedavisi ile ilgili olarak sabırlı olmaları ve bu tedavide adım adım ilerleme kaydedileceğini bilmeleri gerekmektedir.
İlk adımda, blok olan lekeler parçalanmaya, kişinin kapatıcı kullanma ihtiyacı azalmaya başlamaktadır. Tedavi, ciltteki dengesiz cilt tonunun ve bozulmuş olan homojenliğin zaman içerisinde azalmasıyla ilerlemektedir.
Lazerle melazma ve leke tedavisi özellikle yaz öncesi dönemlerde, bronz olmayan ten üzerinde 3 – 4 aylık süreçler içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Lazerle Melazma ve Cilt Lekeleri Tedavisi Uygulaması Kaç Seans Sürer?

D

Uygulama öncesi hekim tarafından yapılacak muayene ile leke durumuna göre alınabilecek sonuçlar ve kaç seans gerektiği konusunda bilgilendirme sağlanmaktadır.
Yaşa ve güneşe bağlı, sınırları düzgün oluşan koyu renkli lekeler çok daha hızlı tedavi edilebilirken, hamilelik sonrası hormonal etkilere bağlı oluşan, özellikle elmacık kemikleri üzerinde, alın bölgesinde yani sert bir kemik dokunun üstünde olan ve güneş ışığının vurmasıyla belirginleşen bölgelerdeki melazma denilen lekeler daha uzun soluklu tedavileri gerektirmektedir.

Lazerle Melazma ve Cilt Lekeleri Tedavisi kesin çözüm müdür?

D

Melazma ve lekelere karşı lazer tedavisinin mutlak çözüm olduğu durumlar vardır. Diğer taraftan lekelerin şiddetinin azaldığı durumlar vardır. Kişi bir yaz geçirdikten sonra lekelerde belli bir koyulaşma olsa dahi, sonrasında yapılan tedavi ile cilt eski haline çok daha çabuk çevrilebilmektedir.

Cilt Lekelerinin Tedavisinde Renklerin Gücü : Led Mask

Akneler, sivilceler, akne ve sivilce izleri, cilt lekeleri, ince çizgiler için renklerin gücünden faydalanılabilmektedir. Üç ana renkten oluşan bir led maske ile tedavi yapılmaktadır. Renkler ortalama birer dakika arayla değişerek hastalara çok amaçlı tedavi kolaylığı sağlamaktadır. Mavi ışık akne, sivilce gibi derin temizlemeye ihtiyacı olan ciltleri yıpratmadan temizleyebiliyorken, kırmızı ışık cildin daha derin katmanlarında devam edebiliyor. Mor ışık ise hamilelik ve güneş lekelerinin giderilmesinde etkilidir. Diğer önemli bir nokta da üç rengin aynı zamanda kolajen aktivasyonunu tetikleyip, cilde parlaklık ve canlılık kazandırmasıdır.

Led Mask Uygulaması Nasıl Yapılır?

Komplikasyonu az ve konforlu olan led maske uygulamasına cilt uygun bir temizleyici ile temizleyerek başlanır. Ardından porselen maske hastanın yüzüne yerleştirilir. Gözleri ışıktan korumak için özel bir göz bandı ile gözler kapatılır ve cihazımızı çalıştırılır. Hastan yarım saat hiçbir acı çekmeden sürenin dolmasını bekler. Kliniğimizde bu uygulamamız için kişiye özel kullanılabilecek tedavi edici özellikte maskelerle de çalışılmaktadır. Led Mask’ı; örümcek ağı estetiği, karbon peeling, fraksiyonel lazer, dermapen gibi profesyonel cilt bakımlarımızla beraber uyguladığımızda başarımız da artmaktadır. Yaz kış uygulanabilmektedir ve yaş aralığı yoktur.

Lazerle Melazma ve Cilt Lekeleri Tedavisi Acı Veren Bir Uygulama Mıdır?

Lazer cihazlarında bulunan soğutma sistemleri sebebiyle, uygulamada genellikle ağrı / acı hissedilmediği belirtilmektedir.

Uygulama Sonrası Deride Ne Gibi Değişiklikler Meydana Gelir?

Uygulama sonrasında lekelerin üzerinde kabuklanma meydana gelebilir. Kabuklanma olan bölgelerin tahriş edilmemesi ve bu alanlarla oynanmaması gerekir. İyileşmenin ardından lekelerin renginin açıldığı görülmektedir.

Yeni Leke Oluşmaması İçin Ne Yapmak Gerekir?

Leke oluşumunun önüne geçebilmek için, cildin sağlıklı olması gerekmektedir.

Cildin Sağlıklı Olması İçin Ne Yapılması Gerekir?

  • Cildin iyi bir şekilde temizlenmesi
  • Cildin yeterli bir şekilde nemlendirilmesi
  • Cildin doğru bir şekilde güneşten korunması

Güneş Koruyucusu Kullanımında Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

  • Kullanılan güneş koruyucunun mutlaka fiziki koruma da yapıyor olması gerekmektedir. Fiziki koruma sağlaması açısından çinko, alüminyum, titanyum gibi eser element içeren güneş koruyucuları tercih edilmelidir.
  • Güneş ışığına maruz kalınan süre boyunca 3 saatte bir güneş koruyucunun tekrar edilmesi kişilerin lekeden korunması için gereklidir.

Lazerle Melazma ve Leke Tedavisinin Yan Etkileri ve Riskleri Var Mıdır?

  • Lazerle melazma ve leke tedavisinin sık görülen yan etkileri olmamakla birlikte, nadiren yara ve enfeksiyon oluşumu olabilmektedir.
  • Tedavi sonrası güneşten korunma konusunda daha hassas davranılması, lekelerin yeniden ortaya çıkma olasılığını düşürmek ve ciltte yeni leke oluşumunu önlemek açısından önemlidir.
  • Estetik amaçlı gerçekleştiriliyor olsa da lazerle tedavi uygulamasının tıbbi bir işlem olduğu unutulmamalı ve mutlaka uzman ve tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Dikkat gösterilmesi gereken bu husus, hem risk oluşturabilecek etkenlerin tespitinde ve önlenmesinde, hem de uygulamanın başarısında önemli bir koşulu oluşturmaktadır.

Lazerle Melazma ve Leke Tedavisinin Fiyatı Nedir?

D

Tedavi işleminin uygulanacağı bölge, seans sayısı gibi faktörler uygulamanın fiyatının belirlenmesinde rol oynamaktadır. Konuya yönelik daha detaylı bilgi ve randevu almak için bize 444 57 07 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Cilt Lekelerinin Tedavisi

Melazma ve Cilt Lekelerinin Tedavisi Haber ve Görselleri

İple Yüz Germe

Ameliyatsız İple Yüz Germe (Altın İplik) ile Ciltte 2 Yaş Gençleşme

Etiketler: Altın İp, Ameliyatsız Yüz Germe, İple Yüz Germe, Örümcek Ağı Estetiği
Avrupa Ve Türkiye’de uygulanan organik lifting uygulaması artık yerini ameliyatsız iple yüz germeye (fil d’or’a) bıraktı. Mayasante Poliklinik Direktörü Medikal Estetik Hekimi Farmakolog Dr. Devrim Gürsoy, fil d’or yöntemiyle 30 dakika da ağrısız burun kaldırmak ve kırışıklıkları...
Ameliyatsız İple Yüz Germe

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemlerinde ’ALTIN İP’

Etiketler: Altın İp, İple Yüz Germe, Örümcek Ağı Estetiği
Mayasante Polikliniği Direktörü Medikal Estetik Hekim Dr. Devrim Gürsoy, ameliyatsız yüz germe yöntemlerinde ip teknolojisinin büyük başarı sağladığını bildirdi. Medikal estetik sektöründe hastaların botoks, dolgu ve mezoterapiyi tam anlamıyla yeni yeni kavramaya...
Örümcek Ağı Estetiği

"Altın İğne" ile Cilt Gençleştirme

Etiketler: Altın İğne, Cilt ve Yüz Gençleştirme, Kırışıklık Tedavisi
Mayasante Poliklinik Direktörü Medikal Estetik Hekimi Farmakolog Dr. Devrim Gürsoy, 2014 yılında estetik alanda parlayan yıldızı “Altın İğne” ile kırışıklıklar, sivilce ve yara izi, cildin yenilenmesi, gerilmesi ve toparlanması ile koltukaltı terleme tedavilerinde kullanıldığını belirtti.
Melazma ve Cilt Lekelerinin Tedavisi hakkında detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin..!Detay