Mezoterapi | Ciltteki sarkma, kırışıklık, akne, cilt yara ve çatlakları tedavisi

444 57 07

Mezoterapi Nedir?

1952 yılında Dr. Michel Pistor tarafından geliştirilen mezoterapi; cildin ihtiyaç duyduğu medikal içeriklerin (doğal ve homeopatik vitaminler, minareller, aminoasitler vb.) bir karışım haline getirilip yüzeysel halde minik enjeksiyonlar halinde cilde uygulanması işlemidir. Cildin ihtiyacı olan ve eksikliğini çektiği maddelerin enjeksiyon yoluyla sağlanması, tıpkı toprağın genel anlamda havalandırılmasının, sulanmasının, gübrelenmesinin toprak açısından yarattığı etkiye benzer bir değişimi kişilere sağlamaktadır.

M

Mezoterapi işlemi sonrasında, botoks ve dolguda ya da biraz daha girişimsel yöntemlerde olduğu gibi detaylı, belirgin, baskın değişiklikler meydana gelmemekle birlikte, bunun yerine daha uzun soluklu, cilt kalitesinin artmasına bağlı birtakım değişiklikler gözlemlenmektedir.Mezoterapi işlemi; dermoroller ve mezolifting gibi isimlerle de anılmaktadır.

Mezoterapi Hangi Alanlarda Fayda Sağlar?

Mezoterapi;

  • Ciltteki sarkmalara ve kırışıklıklara yönelik müdahalelerde (yüz mezoterapisi, yüz gençleştirme olarak da bilinmektedir),
  • Hızlı kilo alıp vermeye veya hamileliğe bağlı vücutta oluşmuş olan çatlakların tedavisinde,
  • Akne tedavisinde,
  • Vücuttaki yaraların iyileşmesi sürecinde,
  • Selülit oluşumuna yönelik tedavilerde,
  • Bölgesel yağlanmanın giderilmesinde,
  • Saç dökülmesinde (saç mezoterapisi olarak da geçmektedir)

sıkça kullanılan bir uygulamadır.

Mezoterapi Uygulaması Nasıl Gerçekleştirilir?

M

Kişinin beklentileri ve hekimin tespitleri doğrultusunda mezoterapi uygulamasının gerçekleştirileceği bölgeler ve uygulamada kullanılacak medikal malzemeler ile miktarları belirlenir. Oluşturulmuş olan tedavi planı doğrultusunda, çok ince ve kısa iğne uçları vasıtasıyla cildin 1 – 3 mm altında belirlenmiş hedef noktalara hazırlanmış olan karışımın erişmesi sağlanır. İğneler lokal anesteziyi gerekli kılacak bir acı vermemekle birlikte, mezoterapi işlemi gerçekleştirileceği bölgeye lokal anestezi uygulandıktan sonra da yapılabilir.

Mezoterapi Uygulaması Ne Kadar Sürer ve Kaç Kere Yapılır?

M

Minimal enjeksiyon işlemleri uzun sürmemekle beraber, uygulamanın tamamı birkaç seansı içermektedir. Seans sayısı kişinin mezoterapiden hangi alanda fayda sağlamaya çalıştığına ve kişinin özelliklerine göre belirlenmektedir.

Mezoterapi Uygulamasının Yan Etkileri ve Riskleri Var Mıdır?

  • Uygulama sonrası enjeksiyon yerlerinde geçici, şişlik ve kızarıklık, morarma gibi renk değişiklikleri olabilir, bu etkiler 5 – 7 gün içerisinde yok olur.
  • Genel anestezi gerektirmeyen bir işlem olduğu için anesteziye bağlı riskler ortadan kalkmaktadır. Estetik amaçlı gerçekleştiriliyor olsa da mezoterapi uygulamasının tıbbi bir işlem olduğu unutulmamalı ve mutlaka uzman ve tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Dikkat gösterilmesi gereken bu husus, hem risk oluşturabilecek etkenlerin tespitinde ve önlenmesinde, hem de uygulamanın başarısında önemli bir koşulu oluşturmaktadır.

Mezoterapi Uygulamasının Fiyatı Nedir?

M

Mezoterapi uygulamasının yapılacağı bölge, uygulamanın yapılacağı alanın genişliği, kullanılacak olan malzemenin özelliği ve miktarı, belirlenecek seans sayısı gibi faktörler uygulamanın fiyatının belirlenmesinde rol oynamaktadır. Konuya yönelik daha detaylı bilgi ve randevu almak için bize 444 57 07 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Akne (sivilce) tedavisi Cilt Lekelerinin Tedavisi Cilt Yara ve Çatlak Tedavisi Selülit Tedavisi

Bunlar da İlgilinizi Çekebilir

Örümcek Ağı Estetiği

"Altın İğne" ile Cilt Gençleştirme

Etiketler: Altın İğne, Cilt ve Yüz Gençleştirme, Kırışıklık Tedavisi
Mayasante Poliklinik Direktörü Medikal Estetik Hekimi Farmakolog Dr. Devrim Gürsoy, 2014 yılında estetik alanda parlayan yıldızı “Altın İğne” ile kırışıklıklar, sivilce ve yara izi, cildin yenilenmesi, gerilmesi ve toparlanması ile koltukaltı terleme tedavilerinde kullanıldığını belirtti.
Karbon Peeling

Cildinizi 40 Günde Arındırın

Etiketler: Cilt Gençleştirme
Mayasante Polikliniği Direktörü Medikal Estetik Hekim Dr. Devrim Gürsoy, sağlıklı ve pırıl pırıl bir cildin, kişinin hem özgüvenini artırdığını hem de genç görünmenin önemli bir sırrı olduğunu söyledi. Rejenerasyon-yenilenme programının hem sonbahar hem de kış aylarında...
bolgesel-zayiflama-diyet

Bölgesel Zayıflama ve Diyet

Etiketler: Bölgesel İncelme, Bölgesel Zayıflama, Diyet, İnsülin Direnci
Hepimiz tatlıları severiz ve bir diyet programına bağlı kalıp kilo vermek zor gelir. Bunun doğal sonucu olarak vücudumuzun çeşitli bölgelerinde yağlanma meydana gelir. Cinsiyete ve genetik özelliklere bağlı olarak insanlar vücutlarının farklı bölgelerinde yağ depolarlar. Bazılarımız bel bölgesinde yoğun olarak yağ depolanırken, kimilerimizde basen bölgesi, kimilerimizde ise yağlar tüm vücuda yayılmıştır.
Mezoterapi hakkında detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin..!Detay