Odaklı ultrason ile cilt ve yüz gençleştirme, kırışıklık tedavisi, Ankara

444 57 07

Odaklı (Fokuslu) Ultrason Nedir?

Odaklı (Fokuslu) Ultrason tedavisi, cilt yüzeyinde herhangi bir olumsuz etki oluşturmadan SMAS tabakası adı verilen kas ve cilt arasındaki bölgede 65 °C dereceye varan bir ısı artışı meydana getirerek, dokuda ciddi anlamda yenileyici ve kolajen sentezletici bir aktivite meydana getiren bir uygulamadır. Tedavi yöntemi; Odaklı Ultrason, Fokuslu Ultrason veya HIFU Teknolojisi olarak da anılmaktadır.

D

Odaklı (Fokuslu) Ultrason Uygulaması Nasıl Gerçekleştirilir?

Odaklı (Fokuslu) Ultrason uygulamasında, herkesin bildiği, sağlık alanında yoğun şekilde kullanılan, tarama ve araştırma / inceleme cihazı olan ultrason kullanılmaktadır. Ultrason cihazı odaklandığı noktada ses dalgaları yoluyla, yüzeyde olumsuz bir etki oluşturmayıp, cildin 3 – 4,5 mm derinliğinde etkiye neden olacak şekilde SMAS tabakası denilen kas ile cilt arasındaki bölgede ısı artışı sağlamaktadır. Sağlanan bu ısı artışı vasıtası ve cilt altında oluşan tepkimeler ve harekete geçme ile ciltte yoğun bir yenilenme ve sıkılaşma sağlanmaktadır.

Odaklı (Fokuslu) Ultrason Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

D

Odaklı (Fokuslu) Ultrason, bugüne kadarki fraksiyonel lazerler, radyo frekanslı yöntemler vb. birçok girişimsel olmayan ve cerrahi işlem gerektirmeyen cilt yenileyici tedavinin etkinliğini bir adım öteye, daha uzun mesafeye taşımıştır. (Bkz. Fraksiyonel Lazer Sistemleri)

Ayırt edici özelliği, girişimsel bir işlem olmamasına rağmen etkinliği hemen başlayıp 3 aya kadar artan ve 1 sene kadar da etkisini koruyan bir yöntem olmasıdır. Uygulamanın sağladığı iyilik hali ve toparlanma etkisi, hemen işlem bitiminden itibaren başlangıç göstermekte, yani hasta uygulamanın etkinliğini daha işlem sırasında izleyebilme şansına sahip olmakta; diğer taraftan, işlem sırasında görülebilecek ağrı, kızarıklık, şişme gibi etkilerin hiçbiri oluşmamaktadır.

Uygulama ile ciltte sağlanan faydalar şu şekilde sıralanabilir;

  • Artan kolajen üretimi
  • Sağlıklı bağ dokusu
  • Kırışıklıklarda azalma
  • Elastikiyeti artmış cilt yapısı

Odaklı (Fokuslu) Ultrason Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

 • Yanaklar
 • Çene çizgisi
 • Gıdı ve boyun bölgesi
 • Kaş ve alın bölgesi
 • Göz çevresi
 • Dekolte bölgesi

özellikle yüz gençleştirme amaçlı Odaklı (Fokuslu) Ultrason tedavisinin uygulandığı bölgelerdir.

Odaklı (Fokuslu) Ultrason Uygulaması Acı Veren Bir Uygulama Mıdır?

D

Hasta tarafından özellikle tercih edilmediği takdirde, lokal anestezi dahi gerektirmeyen Odaklı (Fokuslu) Ultrason uygulaması, acı ve ağrı veren bir işlem değildir. Uygulama sırasında hastalar hissettikleri acıyı genelde “iğne batması” ya da “elektriklenme” olarak tanımlamaktadır.

Odaklı (Fokuslu) Ultrason Uygulaması Ne Kadar Sürer ve Kaç Kere Yapılır?

D

Kişiye 3 – 5 sene önceki görüntüsüne benzer bir görüntü verilmesinde etkili olan dolgu uygulamasının kalıcılık süresi, seçilen dolgu maddesine ve kişiye bağlı olarak 6 – 9 ay arasındadır. Dolgu uygulaması, etkileri ortadan kalktıktan sonra tekrar edilebilir bir işlemdir.

Dolgu Uygulaması İle Botoks Uygulamasının Farkı Nedir?

D

Odaklı (Fokuslu) Ultrason uygulaması yapılan bölgeye göre değişmek ile birlikte 30 – 60 dakika arasında sürmektedir. Tüm yüz ve boyuna yapılan uygulama 1 saat içerisinde tamamlanmaktadır. Hasta, son derece pratik olan uygulama sonrasında günlük yaşantısına ve normal aktivitelerine dönebilmektedir.

Odaklı (Fokuslu) Ultrason uygulaması ile istenen sonuçlara ulaşmak için 1 – 3 seans uygundur. Uygulama sonrası başlayan etkiler her geçen gün daha da artmakta, 1 ay sonra etkiler belirginleşmekte, 3 ayın sonunda da istenilen sonucu vermektedir. En net faydaların alınması 6 ay sürebilmekte ve uzun süre kalıcı olmaktadır. Genelde yılda 1 defa uygulanması yeterli olan bu yöntemin, özellikle “ağır ciltli” kişilerde 6 ay sonra ikinci bir seans olarak tekrarlanması gerekebilmektedir.

Odaklı (Fokuslu) Ultrason Uygulamasının Yan Etkileri ve Riskleri Var Mıdır?

 • Ultrason enerjisi tıpta 50 yılı aşkın süredir gebelerde dahi güvenle kullanılmaktadır.
 • Uygulama sonrası ciltte yanık, leke vb. herhangi bir yan etki oluşmamakta; bazı hastalarda birkaç saat sonra normale dönecek hafif kızarıklar gözlemlenebilmektedir.
 • Genel anestezi gerektirmeyen bir işlem olduğu için anesteziye bağlı riskler ortadan kalkmaktadır. Estetik amaçlı gerçekleştiriliyor olsa da Odaklı (Fokuslu) Ultrason uygulamasının tıbbi bir işlem olduğu unutulmamalı ve mutlaka uzman ve tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Dikkat gösterilmesi gereken bu husus, hem risk oluşturabilecek etkenlerin tespitinde ve önlenmesinde, hem de uygulamanın başarısında önemli bir koşulu oluşturmaktadır.

Odaklı (Fokuslu) Ultrason Uygulamasının Fiyatı Nedir?

D

Odaklı (Fokuslu) Ultrason işleminin uygulanacağı bölge ve belirlenecek tedavi planı uygulamanın fiyatının belirlenmesinde rol oynamaktadır. Konuya yönelik daha detaylı bilgi ve randevu almak için bize 444 57 07 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Cilt ve Yüz Gençleştirme Kırışıklık Tedavisi

Odaklı (Fokuslu) Ultrason Haber ve Görselleri

İple Yüz Germe

Ameliyatsız İple Yüz Germe (Altın İplik) ile Ciltte 2 Yaş Gençleşme

Etiketler: Altın İp, Ameliyatsız Yüz Germe, İple Yüz Germe, Örümcek Ağı Estetiği
Avrupa Ve Türkiye’de uygulanan organik lifting uygulaması artık yerini ameliyatsız iple yüz germeye (fil d’or’a) bıraktı. Mayasante Poliklinik Direktörü Medikal Estetik Hekimi Farmakolog Dr. Devrim Gürsoy, fil d’or yöntemiyle 30 dakika da ağrısız burun kaldırmak ve kırışıklıkları...
İple terleme sorununa ameliyatsız çözüm

Altın İğne İle Terleme Sorununa da Altın Çözüm

Etiketler: Altın İğne
Mayasante Poliklinik Direktörü Medikal Estetik Hekimi Farmakolog Dr. Devrim Gürsoy, “Altın İğne” yönteminin terleme sorununu ortadan kaldırabileceğini belirtti. İnsan vücudunun ter bezleriyle sarılı olduğunu ve metrekareye 1 mililitre...
Ameliyatsız İple Yüz Germe

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemlerinde ’ALTIN İP’

Etiketler: Altın İp, İple Yüz Germe, Örümcek Ağı Estetiği
Mayasante Polikliniği Direktörü Medikal Estetik Hekim Dr. Devrim Gürsoy, ameliyatsız yüz germe yöntemlerinde ip teknolojisinin büyük başarı sağladığını bildirdi. Medikal estetik sektöründe hastaların medikal estetik kavramlarını (dolgu, mezoterapi vb.) tam...
Odaklı (Fokuslu) Ultrason hakkında detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin..!Detay