Pressoterapi ile bölgesel incelme, zayıflama, vücut sıkılaştırma ve selülit tedavisi

444 57 07

Pressoterapi (Lenf Drenaj) Nedir?

Pressoterapi (Lenf Drenaj), göğüs bölgesinden ayaklara kadar kişinin tüm vücudu saran bir hava tulumu ile uygulanan ve özel programlara göre belirlenmiş basınç yoluyla vücuttaki lenf akımını ve kan dolaşımını arttıran bir masaj yöntemidir. Özellikle Karboksiterapi, Mezoterapi  ile Lipoliz gibi bölgesel incelme ve selülit tedavileri ile birlikte uygulandığında tedavilerin başarı oranını arttırmaktadır. Uygulama Lenf Drenaj adıyla da anılmaktadır.

Pressoterapi (Lenf Drenaj) Uygulaması Nasıl Gerçekleştirilir?

D

Kişinin beklentileri ve hekimin tespitleri doğrultusunda Pressoterapi (Lenf Drenaj) uygulamasının planı belirlenir. Hastaya, göğüs bölgesinden ayaklarına kadar tüm vücudunu saran Pressoterapi (Lenf Drenaj) hava tulumu giydirilir. Farklı bölümlerden oluşan hava tulumunun belli bir sıra ile şişip inen kontrollü ve ritmik hareket mekanizması ile tedaviyi sağlayan basınç terapisi vücuda sağlanır.

Pressoterapi (Lenf Drenaj) Uygulamasından Hangi Alanlarda Fayda Sağlanır?

Pressoterapi (Lenf Drenaj);

  • Vücutta birikmiş olan ödemin giderilmesi,
  • Vücutta birikmiş olan toksinlerin atılması,
  • Bölgesel incelme,
  • Vücut sıkılaştırma,
  • Selülit tedavisi,
  • Kan dolaşımının artmasına bağlı olarak cilde canlılık kazandırılması,

gibi alanlarda fayda sağlayan bir yöntem olarak kullanılmaktadır.

Pressoterapi (Lenf Drenaj) Uygulaması Ne Kadar Sürer ve Kaç Kere Yapılır?

D

Pressoterapi (Lenf Drenaj) uygulaması tedavinin amacına bağlı olarak, ortalama 20 – 30 dakika arasında sürer. Bu açıdan pratik ve öğle molasında bile gerçekleştirilebilir bu yöntem sonrası kişi gündelik hayatına geri dönebilir.İstenilen sonuçlara ulaşmak için haftada 1 veya 2 kez olmak üzere en az 6 seans uygulama yapılması önerilmektedir.

Pressoterapi (Lenf Drenaj) Acı Veren Bir Uygulama Mıdır?

Pressoterapi (Lenf Drenaj) acı veya ağrı veren bir uygulama değildir. Aksine, hastalara yorgunluk atıcı, sakinleştirici ve rahatlatıcı bir masaj hissi vermektedir.

Pressoterapi (Lenf Drenaj) Uygulamasının Yan Etkileri ve Riskleri Var Mıdır?

  • Pressoterapi (Lenf Drenaj) uygulamasının ileri düzeyde dolaşım sorunu rahatsızlığı yaşayan hastalarda kullanılmaması gerekmektedir.
  • Yüksek tansiyon, kemik erimesi gibi sorunları olan hastalarda da kullanımı sakıncalıdır.
  • Estetik amaçlı gerçekleştiriliyor olsa da Pressoterapi (Lenf Drenaj) uygulamasının tıbbi bir işlem olduğu unutulmamalı ve mutlaka uzman ve tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Dikkat gösterilmesi gereken bu husus, hem risk oluşturabilecek etkenlerin tespitinde ve önlenmesinde, hem de uygulamanın başarısında önemli bir koşulu oluşturmaktadır.

Pressoterapi (Lenf Drenaj) ile Birlikte Uygulanabilecek Diğer Selülit Tedavisi Yöntemleri

Pressoterapi (Lenf Drenaj) Uygulamasının Fiyatı Nedir?

D

Pressoterapi (Lenf Drenaj) uygulamasından hangi tedaviye yönelik faydalanılacağı ve belirlenecek seans sayısı gibi faktörler uygulamanın fiyatının belirlenmesinde rol oynamaktadır. Konuya yönelik daha detaylı bilgi ve randevu almak için bize 444 57 07 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Bölgesel İncelme Bölgesel Zayıflama Selülit Tedavisi

Bunlar da İlgilinizi Çekebilir

Örümcek Ağı Estetiği

"Altın İğne" ile Cilt Gençleştirme

Etiketler: Altın İğne, Cilt ve Yüz Gençleştirme, Kırışıklık Tedavisi
Mayasante Poliklinik Direktörü Medikal Estetik Hekimi Farmakolog Dr. Devrim Gürsoy, 2014 yılında estetik alanda parlayan yıldızı “Altın İğne” ile kırışıklıklar, sivilce ve yara izi, cildin yenilenmesi, gerilmesi ve toparlanması ile koltukaltı terleme tedavilerinde kullanıldığını belirtti.
Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama

1 Saatte 3.5 cm Bölgesel İncelme Hayal Değil

Etiketler: Bölgesel İncelme, Bölgesel Zayıflama, Zayıflama
Türkiye’de ilk kez kliniklerinde uygulanan proshock ice (Soğuk lipoliz ve akustik dalga tedavisi) yöntemiyle, çok kısa sürede sağlıklı incelmenin yanında, selülitlerin de yok edildiğini belirten Dr. Devrim Gürsoy, “Bu sayede istenmeyen bölgelerinizdeki yağlarınızdan kurtulun” dedi. Türkiye’de ilk kez kliniklerinde...
Diyette dikkat edilmesi gerekenler

Diyet Efsanelerine Dikkat Edin

Etiketler: Beslenme ve Diyet
Mayasante Polikliniği Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Eda Ağıllı Akın, internet sayesinde pek çok bilgiye anında ulaşılabildiğini ancak özellikle sağlık alanında yaşanan bilgi kirliliğinin ciddi tehdit oluşturabildiğini söyledi. Diyetetik Uzmanı Eda Ağıllı Akın, dünya genelinde kilo sorunu ve çözüm...
Pressoterapi (Lenf Drenaj) hakkında detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin..!Detay