Selülit Tedavisi | Selülit Masajı | Ankara | Fiyatı | Riskleri |

444 57 07

Selülit tedavisi için masaj dolaşımı arttıran ve yağ yakımını sağlayan bir uygulama olduğundan dolayı selülit tedavisinde etkili bir çözüm sağlamaktadır.

Selülit Nedir?

Selülit, cilt altı bölgede bağ dokusu ile çevrili olan yağ hücrelerinin artarak bağ dokuyu germesi ve beslenmesi bozulan bağ dokuda oluşan değişimler sonucu derinin esnekliğini kaybetmesidir. Genetik yatkınlık, hareketsiz yaşam tarzı ve sağlıksız beslenme selülit sorununun artmasındaki temel faktörleri oluşturmaktadır. Diğer taraftan, aşırı ve düzensiz kilo alıp verme ve hamilelik de selülit oluşumunu tetikleyebilmektedir.

Masaj Nedir?

D

Masaj her ne kadar rahatlatıcı ve dinlendirici özelliklerinden ötürü keyif verici bir uygulama olarak düşünülse de kişilere tıbbi anlamda da önemli faydalar sağlamaktadır.
Vücudun dışından el veya masaj aleti kullanılarak yapılan müdahaleler ile kişinin vücudunda fizyolojik, biyolojik ve psikolojik açıdan olumlu etkiler oluşturan masaj uygulaması, uzun ve tarihi bir geçmişe dayanan geleneksel bir terapi yöntemidir.

Selülit Masajı ile Selülit Tedavisi Nasıl Gerçekleştirilir?

D

Selülit Masajı uygulaması, kayganlık ve nemlendiricilik sağlayan doğal masaj yağları ile cilt üzerinde özellikle ovma, sıvazlama, yoğurma, vurma gibi temel teknik hareketlerin belli bir ritmik düzen ve tekrar ile sağlanmasıyla gerçekleştirilmektedir.

Selülit Masajı ile Selülit Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

D
  • Vücutta kan dolaşımının hızlanmasını sağlar.
  • Stres giderici, rahatlatıcı ve dinlendiricidir.
  • Masaj sırasında kullanılan doğal vücut yağları cildin nemlenmesine ve canlanmasına katkıda bulunur.

Selülit Masajı ile Selülit Tedavisi Ne Kadar Sürer ve Kaç Kere Yapılır?

D

Selülit Masajı uygulaması tedavinin amacına bağlı olarak, bacak ve basen bölgesinde ortalama 20 – 30 dakika arasında, kol ve karın bölgelerinde ise 10 – 15 dakika arasında sürer.
Selülit derecesine ve istenilen sonuçlara bağlı olarak, birinci ve ikinci derece selülit tedavisinde haftada 2 kez olmak üzere en az 10 seans uygulama; üçüncü ve ileri derece selülit tedavisinde ise haftada 3 kez olmak üzere en az 15 seans uygulama yapılması önerilmektedir.
Selülit Masajı uygulamasında kişinin tedavide düzenli olarak devamlılığı sağlaması, alınacak sonuçları olumlu yönde etkilemektedir.

Selülit Masajı ile Selülit Tedavisinin Yan Etkileri ve Riskleri Var Mıdır?

D
  • Selülit Masajı uygulamasının bilinen bir yan etkisi bulunmamaktadır.
  • Estetik amaçlı gerçekleştiriliyor olsa da Selülit Masajı uygulaması mutlaka konusunda profesyonel ve tecrübeli kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir. Dikkat gösterilmesi gereken bu husus, hem risk oluşturabilecek etkenlerin tespitinde ve önlenmesinde, hem de uygulamanın başarısında önemli bir koşulu oluşturmaktadır.

Selülit Masajı ile Birlikte Uygulanabilecek Diğer Selülit Tedavisi Yöntemleri

Selülit Masajı ile Selülit Tedavisinin Fiyatı Nedir?

D

T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezler mevzuat gereği internet sitesi üzerinden fiyat bilgisi paylaşamamaktadır. Konuya yönelik daha detaylı bilgi ve fiyat bilgisi almak için bize 444 57 07 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Selülit Tedavisi

Selülit Tedavisinde Selülit Masajı Haber ve Görselleri

Antioksidanlar ve Diyet

Yıllara Meydan Okuyan Besinler

Etiketler: Beslenme ve Diyet
Mayasante Polikliniği Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Eda Ağıllı, yaşlanmayı ortadan kaldırmanın mümkün olmadığını ancak, doğru miktarda tüketilen besinler ile zinde ve genç bir bedende sağlıklı bir yaşam sürmenin son derece kolay olduğunu söyledi. Yaşlanmanın fizyolojik bir süreç olduğunu belirten...
Diyet ve Spor

Kilo Vermek İçin Tek Başına Hareket Etmek Yetmez

Etiketler: Beslenme ve Diyet
Mayasante Polikliniği Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Eda Ağıllı Akın, kilo vermek isteyenlerin yeme alışkanlıklarına dikkat etmeksizin sadece hareket ederek başarıya ulaşmalarının mümkün olmadığını söyledi.
Mor Tatlı Patates ile Diyet

Diyetin Yeni Adı : Mor Tatlı Patates

Etiketler: Beslenme ve Diyet
Önerilen diyet formülleri arasında dünyanın en gözde formüllerinden biri olarak gösterilen mor tatlı patates ile diyette adeta bir devrim yaşandığını kaydeden Mayasante Polikliniği Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Eda Ağıllı, manavda gördüğümüzde şaşıracağımız ve genetiği ile oynandığını düşüneceğimiz...
Selülit Tedavisinde Selülit Masajı hakkında detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin..!Detay